Gå til indhold

BON GOUT ApS

2001
Stiftet
23
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Ringager 4 A
2605 Brøndby
Kort fortalt
BON GOUT ApS blev etableret i 2001 og har adresse i Brøndby. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med kufferter og lædervarer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
Likviditetsgrad
129%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
18%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
129%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
18%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.520554.8823.8572.672
Primært resultat17-6951.9941.887892
Finansielle poster netto-1.124-237-1.340-890-699
Resultat før skat-1.107-932654997193
Årets resultat-1.215-728488682750
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver297----
Materielle anlægsaktiver15620922327118
Finansielle anlægsaktiver1.2851.2261.196934886
Anlægsaktiver i alt1.7371.4351.4189611.004
Omsætningsaktiver17.38617.81729.61223.97024.504
Aktiver i alt19.12319.25131.03124.93125.507

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital3.4444.6955.4305.2244.920
Langfristet gæld2.2262.9923.2001022.675
Kortfristet gæld13.45311.56422.40119.60517.912
Passiver i alt19.12319.25131.03124.93125.507
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-04-012025-01-012024-01-012023-01-012022-01-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-12-312023-12-312022-12-31