Gå til indhold

RING HOLDING ApS

2004
Stiftet
2
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Christianshavns Kanal 4
1406 København K
Kort fortalt
RING HOLDING ApS blev etableret i 2004 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 65 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen blandet landbrugsdrift.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
455%
Meget god
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
62%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
455%
Meget god
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
62%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste65.17570.44162.65061.52784.741
Primært resultat1.8449.7436.9735.97724.470
Finansielle poster netto-1.174-2.480-2.281-2.786-485
Resultat før skat6707.2633.3153.19123.985
Årets resultat7225.5782.3672.05119.244
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.8743.7004.63191345
Materielle anlægsaktiver41.97644.76746.63748.62549.164
Finansielle anlægsaktiver3.6011.8801.8683.7193.167
Anlægsaktiver i alt49.45150.34753.13652.43552.676
Omsætningsaktiver77.31989.43681.12185.51583.588
Aktiver i alt126.770139.783134.257137.950136.264

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital78.43779.81274.35672.79171.759
Langfristet gæld31.34826.19529.05133.00635.060
Kortfristet gæld16.98533.77630.85032.15329.445
Passiver i alt126.770139.783134.257137.950136.264
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31