Gå til indhold

PLANDENT HOLDING ApS

2000
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om PLANDENT HOLDING ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o DanDental A/S
Jydekrogen 16
2625 Vallensbæk
Kort fortalt
PLANDENT HOLDING ApS blev etableret i 2000 og har adresse i Vallensbæk. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 192 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
PLANDENT HOLDING ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
235%
Meget god
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
67%
Meget god
Likviditetsgrad
235%
Meget god
Afkastningsgrad
12%
God
Soliditetsgrad
67%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning579.715548.956513.338518.692676.166
Bruttofortjeneste192.713182.721167.035166.469180.764
Primært resultat43.80543.61942.32846.36963.965
Finansielle poster netto6-443-293-1.7291.263
Resultat før skat43.81143.17642.03544.64065.228
Årets resultat32.78033.04831.93133.98050.077
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver50.15449.70943.44543.93443.588
Materielle anlægsaktiver48.05051.68249.28941.58241.558
Finansielle anlægsaktiver61252753800
Anlægsaktiver i alt98.816101.91893.27285.51685.146
Omsætningsaktiver260.138224.669201.594216.585219.929
Aktiver i alt358.954326.587294.866302.101305.075

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital242.065229.285216.237207.170203.190
Langfristet gæld-08182.47212.657
Kortfristet gæld110.70989.29871.12985.42282.808
Passiver i alt358.954326.587294.866302.101305.075
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-02-012024-02-012023-02-012022-02-012021-02-01
Slutdato2026-01-312025-01-312024-01-312023-01-312022-01-31