Gå til indhold

Novus Actus ApS

2020
Stiftet
2
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Novus Actus ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Viggo Rothes Vej 18
2920 Charlottenlund
Kort fortalt
Novus Actus ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Charlottenlund. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,0 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning.
Direktion
Ejerforhold
Novus Actus ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
1220%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
89%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
1220%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
89%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.0216.7638.6287.37314.075
Primært resultat3.3963.3204.0822.0147.979
Finansielle poster netto73109365269-551
Resultat før skat3.4683.4284.4482.2847.429
Årets resultat2.6932.6703.4711.7785.791
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver617294051
Materielle anlægsaktiver0114089158
Finansielle anlægsaktiver767575236153
Anlægsaktiver i alt82103144365363
Omsætningsaktiver23.32120.91020.00915.88514.707
Aktiver i alt23.40321.01320.15216.25015.070

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital20.71918.02716.47013.00011.822
Langfristet gæld772----
Kortfristet gæld1.9112.9863.6823.2453.233
Passiver i alt23.40321.01320.15216.25015.070
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30