Gå til indhold

LANDBRUGSMEDIERNE P/S

2014
Stiftet
51
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Vester Farimagsgade 6, 3.
1606 København V
Kort fortalt
LANDBRUGSMEDIERNE P/S blev etableret i 2014 og har adresse i København V. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 29 mio. Virksomheden er et kommanditaktieselskab/partnerselskab i branchen udgivelse af ugeblade og magasiner.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
Likviditetsgrad
91%
Svag
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
27%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
91%
Svag
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
27%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste29.05328.60227.37231.24030.207
Primært resultat-3.289-774-5.749410702
Finansielle poster netto24444141221-50
Resultat før skat-----
Årets resultat173-1.175-5.76921.011
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.9721.3711.8722.373231
Materielle anlægsaktiver1406363284210
Finansielle anlægsaktiver4.5444.7915.9785.3811.273
Anlægsaktiver i alt8.6566.7988.1788.1751.504
Omsætningsaktiver16.64116.20817.67024.47135.140
Aktiver i alt25.29723.00625.84832.64636.644

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital6.9426.7699.36015.12915.127
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld18.35516.23716.48817.51721.517
Passiver i alt25.29723.00625.84832.64636.644
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31