Gå til indhold

Kjærstrup ApS

2004
Stiftet
27
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Hovedgade 13
3730 Nexø
Kort fortalt
Kjærstrup ApS blev etableret i 2004 og har adresse i Nexø. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 5,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af kakao, chokolade og sukkervarer.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
74%
Svag
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
35%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30
Likviditetsgrad
74%
Svag
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
35%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5.1255.4145.1724.8195.131
Primært resultat4509165203711.609
Finansielle poster netto-386-412-433-282-216
Resultat før skat6450487891.393
Årets resultat4739144661.085
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1061271584910
Materielle anlægsaktiver7.2907.8197.8138.2108.299
Finansielle anlægsaktiver32732412370-
Anlægsaktiver i alt7.7238.2708.0938.3298.309
Omsætningsaktiver2.7922.5612.6473.3523.423
Aktiver i alt10.51510.83110.74011.68111.733

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital3.6983.7863.5173.5903.920
Langfristet gæld2.4672.6252.8594.0254.915
Kortfristet gæld3.7583.7943.7453.4862.340
Passiver i alt10.51510.83110.74011.68111.733
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31