Gå til indhold

KAREN NIELSEN ApS

1998
Stiftet
9
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om KAREN NIELSEN ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Havnegade 26, 1.
7680 Thyborøn
Kort fortalt
KAREN NIELSEN ApS blev etableret i 1998 og har adresse i Thyborøn. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 11 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen havfiskeri.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
6%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
6%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste11.1787.0877.70019.5588.706
Primært resultat3.208-1789615.2963.351
Finansielle poster netto-2.657-2.953-1.755-2.549-2.336
Resultat før skat550-2.970-85912.7471.014
Årets resultat426-2.317-6709.942791
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver56.06257.70959.35754.09355.556
Materielle anlægsaktiver11.39011.49712.14045.74419.010
Finansielle anlægsaktiver27.1567.0563.325149
Anlægsaktiver i alt94.60776.26374.82299.85174.575
Omsætningsaktiver67828987620.0586.337
Aktiver i alt95.28576.55275.698119.90980.912

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.4495.0227.3398.009-1.933
Langfristet gæld28.31927.67726.28159.94539.290
Kortfristet gæld56.19338.65136.22444.99239.398
Passiver i alt95.28576.55275.698119.90980.912
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31