Gå til indhold

Inzpirator ApS

2019
Stiftet
5
Ansatte
Adresse
c/o Michael Schwartz-Jensen
Jyllandsgade 30, st.
6400 Sønderborg
Kort fortalt
Inzpirator ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Sønderborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100
-200
Likviditetsgrad
395%
Meget god
Afkastningsgrad
30%
Meget god
Soliditetsgrad
79%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
395%
Meget god
Afkastningsgrad
30%
Meget god
Soliditetsgrad
79%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.546806500962880
Primært resultat479-198-138338-68
Finansielle poster netto22-2-6-5
Resultat før skat610-158-140332-73
Årets resultat476-116-113257-58
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100
-200

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver259346432519605
Materielle anlægsaktiver46699179110
Finansielle anlægsaktiver18758---
Anlægsaktiver i alt493472523598715
Omsætningsaktiver1.1066621.010896965
Aktiver i alt1.5991.1341.5331.4941.680

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.2648551.0331.2041.005
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld280231411173538
Passiver i alt1.5991.1341.5331.4941.680
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31