Gå til indhold

Dreamdata.io ApS

2018
Stiftet
65
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dreamdata.io ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Kalvebod Brygge 39, st.
1560 København V
Kort fortalt
Dreamdata.io ApS blev etableret i 2018 og har adresse i København V. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 19 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Ejerforhold
Dreamdata.io ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000
Likviditetsgrad
206%
Meget god
Afkastningsgrad
-41%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80
Likviditetsgrad
206%
Meget god
Afkastningsgrad
-41%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste19.7705.1211.919-400-2.685
Primært resultat-10.862-25.310-23.754-17.178-14.645
Finansielle poster netto-2.07218522-3-28
Resultat før skat-12.934-25.125-23.732-17.181-14.673
Årets resultat-12.934-25.125-20.810-15.047-12.874
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver80118155--
Materielle anlægsaktiver0306510863
Finansielle anlægsaktiver8225.250799765129
Anlægsaktiver i alt9035.3971.019873192
Omsætningsaktiver25.38416.9219.8196.4043.797
Aktiver i alt26.28722.31810.8377.2773.989

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital3884041.5292.1991.045
Langfristet gæld13.5999.972343343332
Kortfristet gæld12.30011.9428.9654.7352.611
Passiver i alt26.28722.31810.8377.2773.989
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31