Gå til indhold

CPH Privathospital A/S

2017
Stiftet
54
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Rådhustorvet 4, st.
3520 Farum
Kort fortalt
CPH Privathospital A/S blev etableret i 2017 og har adresse i Farum. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 36 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen aktiviteter inden for hospitalsvæsen.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
CPH Privathospital A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
Likviditetsgrad
44%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-29%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-15%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
44%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-29%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-15%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste36.86542.42459.65958.86841.787
Primært resultat-5.147-5.8681.5855.397-2.407
Finansielle poster netto-717-618-1.540-1.057-813
Resultat før skat-5.864-6.487454.341-3.220
Årets resultat-4.574-5.140-3403.382-2.513
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver347365535696124
Materielle anlægsaktiver5.8647.3859.27610.83712.675
Finansielle anlægsaktiver3.6315.1153.8811.3211.274
Anlægsaktiver i alt9.84212.86513.69212.85414.073
Omsætningsaktiver7.69611.20815.83222.80617.919
Aktiver i alt17.53924.07329.52435.66031.992

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-2.5722.0027.1427.4824.100
Langfristet gæld2.6454.6638.7229.2798.409
Kortfristet gæld17.46617.40813.25418.87719.483
Passiver i alt17.53924.07329.52435.66031.992
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31