Gå til indhold

Clinical-Microbiomics A/S

2015
Stiftet
32
Ansatte
Adresse
Fruebjergvej 3
2100 København Ø
Kort fortalt
Clinical-Microbiomics A/S blev etableret i 2015 og har adresse i København Ø. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på EUR 13 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000
Likviditetsgrad
99%
Svag
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
87%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
99%
Svag
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
87%
Meget god
Beløb i EUR 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREUREURDKKDKK
Omsætning-----
Bruttofortjeneste13.17010.6726.22118.98716.769
Primært resultat-6.313-7.280-2.313-5.594-1.368
Finansielle poster netto-312-518-293-1.625-1.182
Resultat før skat-6.625-7.798-2.606-7.218-2.550
Årets resultat-1.253-9.137-2.542-6.909-1.723
Beløb i EUR 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREUREURDKKDKK
Immaterielle anlægsaktiver82.99690.09190.8506.3673.791
Materielle anlægsaktiver2.7252.5023.8063.2414.439
Finansielle anlægsaktiver19320220581.759340
Anlægsaktiver i alt85.91492.79594.86191.3668.570
Omsætningsaktiver7.5878.1558.04450.26919.696
Aktiver i alt93.501100.950102.905141.63528.266

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaEUREUREURDKKDKK
Egenkapital81.15182.45285.160119.5432.826
Langfristet gæld1.4661.9071.7758.1908.173
Kortfristet gæld7.6808.0748.35213.90217.268
Passiver i alt93.501100.950102.905141.63528.266
Beløb i EUR 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i EUR 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31