Gå til indhold

CJ HOLDING ApS

1993
Stiftet
15
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Vejlevej 270
7323 Give
Kort fortalt
CJ HOLDING ApS blev etableret i 1993 og har adresse i Give. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 751 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Likviditetsgrad
62%
Svag
Afkastningsgrad
10%
God
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
62%
Svag
Afkastningsgrad
10%
God
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning1.459.2051.786.8861.580.8921.349.5711.084.307
Bruttofortjeneste751.610798.265717.152542.453466.321
Primært resultat209.387188.04582.66993.378107.064
Finansielle poster netto-37.070-55.367-31.1376.170-4.276
Resultat før skat176.859127.73454.533100.533103.434
Årets resultat161.81696.60742.42478.91183.882
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver012.02214.72715.57118.484
Materielle anlægsaktiver1.292.8011.465.0891.446.1641.021.414548.912
Finansielle anlægsaktiver432.226441.795445.060442.962423.037
Anlægsaktiver i alt1.725.0271.918.9061.905.9511.479.947990.433
Omsætningsaktiver324.990483.447470.947560.548503.293
Aktiver i alt2.050.0172.402.3532.376.8982.040.4951.493.726

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital985.8291.011.253915.905877.954805.712
Langfristet gæld468.667598.790556.046382.967208.808
Kortfristet gæld525.135735.918864.666750.252470.769
Passiver i alt2.050.0172.402.3532.376.8982.040.4951.493.726
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-06-012024-06-012023-06-012022-06-012021-06-01
Slutdato2026-05-312025-05-312024-05-312023-05-312022-05-31