Gå til indhold

Cardlay A/S

2016
Stiftet
33
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Kochsgade 31 D, 3.
5000 Odense C
Kort fortalt
Cardlay A/S blev etableret i 2016 og har adresse i Odense C. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 20 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
Likviditetsgrad
49%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-40%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
89%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
49%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-40%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
89%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste20.31540.53522.932-3.794-7.450
Primært resultat-30.131-3.488-20.334-52.137-26.504
Finansielle poster netto-1.931-1.927-601-517-589
Resultat før skat-32.062-5.415-20.936-52.654-27.094
Årets resultat-41.534-9.909-16.859-47.259-22.696
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver72.98773.09964.62552.62561.954
Materielle anlægsaktiver06121327622
Finansielle anlægsaktiver490--0551
Anlægsaktiver i alt73.47773.10564.74652.95263.128
Omsætningsaktiver2.62210.37712.38217.69910.597
Aktiver i alt76.09983.48277.12870.65173.725

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital67.38168.91567.70763.15065.402
Langfristet gæld3.3734.0914.0172.8803.798
Kortfristet gæld5.34510.4775.4034.6214.525
Passiver i alt76.09983.48277.12870.65173.725
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31