Gå til indhold

ByNordiq ApS

2005
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Snellemark 45
3700 Rønne
Kort fortalt
ByNordiq ApS blev etableret i 2005 og har adresse i Rønne. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 526.602. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen rejsearrangørers aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
-200
-400
-600
Likviditetsgrad
154%
God
Afkastningsgrad
-28%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2021 2022 2023 2024 2025 , 0 1 2 3 4 5
Likviditetsgrad
154%
God
Afkastningsgrad
-28%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste5271.8303.0281.779760
Primært resultat-705-415605154-
Finansielle poster netto-25-81-306145
Resultat før skat-730-423607-15210
Årets resultat-570-330628-17910
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
-200
-400
-600

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver15025035046740
Materielle anlægsaktiver30164195--
Finansielle anlægsaktiver1717171313
Anlægsaktiver i alt19843156248053
Omsætningsaktiver2.2962.6332.4403.8373.107
Aktiver i alt2.4933.0643.0024.3173.161

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2678381.167539718
Langfristet gæld738731724689682
Kortfristet gæld1.4881.4961.1113.0891.761
Passiver i alt2.4933.0643.0024.3173.161
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31