Gå til indhold

Baymard Institute ApS

2017
Stiftet
10
Ansatte
Adresse
Kastanie Alle 41
3520 Farum
Kort fortalt
Baymard Institute ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Farum. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på USD 3,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Baymard Institute ApS
Beløb i USD 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
158%
God
Afkastningsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
65%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
158%
God
Afkastningsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
65%
Meget god
Beløb i USD 1.000
Omsætning
2024
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaUSDDKKDKKDKKDKK
Omsætning-45.978---
Bruttofortjeneste3.41431.49332.94131.50514.185
Primært resultat-1.0419.97716.90613.71810.149
Finansielle poster netto1823.51929321427
Resultat før skat-85913.49616.93414.03910.576
Årets resultat-64110.50213.21210.9508.246
Beløb i USD 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i USD 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaUSDDKKDKKDKKDKK
Immaterielle anlægsaktiver5.70130.24622.05613.2114.163
Materielle anlægsaktiver5-03598
Finansielle anlægsaktiver6415312-
Anlægsaktiver i alt5.71130.28622.10813.2584.261
Omsætningsaktiver5.00849.64431.69317.56512.269
Aktiver i alt10.71979.93053.80130.82216.531

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaUSDDKKDKKDKKDKK
Egenkapital6.92452.85928.71317.5019.225
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld3.16120.41820.25110.4276.395
Passiver i alt10.71979.93053.80130.82216.531
Beløb i USD 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i USD 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31