Gå til indhold

Asaa Nord ApS

2002
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
19. oktober
·
hillerod.dk

Udskolingsmatematiklærer med musikprofil til 6. årgang

Løbende kompetenceudvikling bl.a. inden for
Nest
-pædagogik Professionelle læringsfællesskaber, hvor vi udvikler undervisningen sammen En ledelse, der er tæt på praksis og optaget af at skabe gode rammer for medarbejderne Et kollegialt fællesskab med høj faglighed, humor og hjælpsomhed En skole med fokus på fællesskaber På Hillerød Vest Skolen arbejder vi med afsæt i Nest-pædagogikken og er optaget af at skabe deltagelsesmuligheder for alle elever.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Vesterbro 125
9000 Aalborg
Kort fortalt
Asaa Nord ApS blev etableret i 2002 og har adresse i Aalborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 351.981. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
23757%
Meget god
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
100%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1
Likviditetsgrad
23757%
Meget god
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
100%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
100
0
-100
-200
-300
-400

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste352595434677728
Primært resultat-377-10630-4275
Finansielle poster netto1511888014-12
Resultat før skat5.5808551.7225553.305
Årets resultat5.6068371.7185603.305
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver794111111-
Materielle anlægsaktiver0852871890909
Finansielle anlægsaktiver7529911.8439313.598
Anlægsaktiver i alt1.5461.8542.7251.8324.506
Omsætningsaktiver12.7887.0985.2744.4481.595
Aktiver i alt14.3348.9527.9996.2796.101

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital14.2808.7027.8656.1475.936
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld54250134133165
Passiver i alt14.3348.9527.9996.2796.101
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31