Gå til indhold

AQOOLA HOLDING ApS

2008
Stiftet
Adresse
c/o Aqoola A/S
Diplomvej 381
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
AQOOLA HOLDING ApS blev etableret i 2008 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
Likviditetsgrad
3101%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
20%
God
Likviditetsgrad
3101%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
20%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500
-3.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.1901.071-1.282857720
Primært resultat-322-286-2.652-591-695
Finansielle poster netto-624-442-546-529-763
Resultat før skat2.9421.394-3.233-181-432
Årets resultat3.8581.394-3.219-949
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7.0276.8786.4687.8387.625
Materielle anlægsaktiver3030303030
Finansielle anlægsaktiver10.8036.9154.7934.8283.888
Anlægsaktiver i alt17.86013.82311.29112.69611.543
Omsætningsaktiver1.3044369342538
Aktiver i alt19.16413.86611.35913.03812.080

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital3.927-2.531-3.925-706-697
Langfristet gæld14.61116.35715.21613.71412.748
Kortfristet gæld4240683030
Passiver i alt19.16413.86611.35913.03812.080
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31