Gå til indhold

ANDERSEN & MARTINI A/S

2013
Stiftet
242
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Agenavej 15
2670 Greve
Kort fortalt
ANDERSEN & MARTINI A/S blev etableret i 2013 og har adresse i Greve. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 107 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen detailhandel med motorkøretøjer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
ANDERSEN & MARTINI A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
7%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 100 200 300
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
7%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2024
2025
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning1.281.9221.284.501-1.747.4081.427.008
Bruttofortjeneste107.887105.00977.301107.91096.664
Primært resultat1.1111.162-25.839-4.7735.513
Finansielle poster netto-8.925-11.743-11.979-6.142-3.555
Resultat før skat-7.814-10.581-37.818-10.9151.958
Årets resultat-6.188-8.335-29.183-8.6272.578
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.3461.9171.7641.6102.845
Materielle anlægsaktiver8.6837.6709.0559.3768.068
Finansielle anlægsaktiver7.6327.6327.2977.2977.297
Anlægsaktiver i alt19.66117.21918.11618.28318.210
Omsætningsaktiver223.307232.879267.642293.654270.471
Aktiver i alt242.968250.098285.758311.937288.681

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital18.14224.33012.66541.84850.475
Langfristet gæld6.5726.7966.6057.29011.015
Kortfristet gæld217.877218.491266.043262.285226.251
Passiver i alt242.968250.098285.758311.937288.681
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31